Bina Enerji Performansı

Bina Enerji Performansı

Enerji verimliliği alanında her daim alınan ve alınması gereken birtakım önlemler mevcut. Bu önlemlerden bazıları da yasa eliyle alınıyor ve bu yasaların öngördüğü şekilde davranılmadan inşa edilmiş binalara da onay verilmesi söz konusu olamıyor. Bina enerji performansı tescili için alınması icap eden belgenin ismi enerji kimlik belgesi. Bu belge birtakım yetkili kimseler ve müesseseler tarafından veriliyor. Ancak elbette öncesinde mevcut olması gereken birtakım şartlar ve belgeler de mevcut. İşte bunların tamamı incelendikten sonra da belge onaylanıyor ve bina sahibine sunuluyor. Bu belgenin alınması 2011 yılından sonra inşa edilen tüm binalar için zorunlu. Enerji kimlik belgesini sunan firmalardan bir tanesi de Sehatek ve Sehatek bu alanda en nitelikli müesseseler arasında yer alıyor.

Enerji Kimlik Belgesi Ücretleri Belli mi?

Enerji kimlik belgesi her yerde aynı fiyat üzerinden sunulmuyor. Elbette fiyatlar üzerinde pek çok farklılık söz konusu. Aynı zamanda aynı müessese adına dahi zaman zaman fiyatlarda binaya göre değişkenlikler söz konusu olabiliyor. Sehatek de bu alanda her daim en makul fiyat ölçeklerine sahip olan ve bundan asla ödün vermeyen firmalar arasında yer alıyor. Keza Sehatek sağladığı diğer avantajlar ile de bu fiyatın makul olduğunu bir defa daha ispat ediyor.

Sehatek Tarafından Sağlanan Diğer Avantajlar Neler?

Sehatek, müşterilerine en kısa yoldan enerji kimlik belgesi alma imkanı sağlıyor. Aynı zamanda enerji kimlik belgesi almak içi geçmesi gereken süre yaklaşık üç gün. Üç iş günü içerisinde onaylanmış halde enerji kimlik belgesi gönderiliyor. Bu gönderide kargo şirketi de müşteri tarafından belirleniyor ve herhangi bir ek kargo ücreti ödenmesi gerekmiyor.

Enerji Kimlik Belgesinin Belirli Bir Geçerliliği Var mı?

Enerji kimlik belgesi mevzuatta belirtilen süre kadar geçerli kabul ediliyor. Bu süre ise 10 yılı aşmıyor. 10 yılın sonunda bu belgenin muhakkak yenilenmesi icap ediyor. Aksi takdirde binanın yasa dışı bir şekilde hizmet vermesi söz konusu oluyor. Sehatek, müşterilerine bu belgenin yenilenmesi konusunda da her daim destek sunuyor.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir